Vladimirui Putinui dirba talentingiausi pasaulyje programišiai

Atakos Įsilaužimai Phishing Saugumas

Labiausiai pasaulyje įgudę programišiai vykdo Rusijos prezidento Vladimiro Putino užsakymus. Bendrovė „FireEye“ savo ataskaitoje paskelbė turinti įrodymų, kad buvo vykdomos ilgalaikės operacijos, kurias inicijavo Maskva.

Kaip skelbia Huffingtonpost.com, tyrėjai tikina aptikę keletą įrodymų, kad už kai kurių pasaulinio masto programišių vykdytų puolimų kyšo V.Putino ausys.

Vienu atveju programišiai rinko Rusiją dominančius duomenis apie Rytų Europos šalių valdžią, NATO ir Gruziją.

Rusija jau kuris laikas garsėja itin talentingais ir įgudusiais programišiais, kurie vagia pinigus iš amerikiečių bankų.

Manoma, kad tai darę programišiai patys yra rusai. Jie naudojo paplitusią praktiką, vadinamąjį fišingą, kai konfidencialūs duomenys išviliojami naudojant internetinius adresus, panašius į realiai egzistuojančios institucijos adresą.

Rusija jau kuris laikas garsėja itin talentingais ir įgudusiais programišiais, kurie vagia pinigus iš amerikiečių bankų. Tačiau panašu, kad ne visus juos domina tik pinigai, kai kurie jų padeda valdžiai rinkti slaptą informaciją.

Tyrėjai teigia, kad greičiausiai Rusijos programišiai įvykdė ataką, kurios metu buvo pavogti 40 mln. Amerikos bankų klientų duomenys.

Įsilaužėliai įsibrovė į Baltųjų rūmų kompiuterių tinklą

Baltųjų rūmų neįslaptintas kompiuterių tinklas neseniai tapo kompiuterinių įsilaužėlių taikiniu, antradienį pranešė vienas JAV pareigūnas, o dienraštis „The Washington Post“ nurodė, kad dėl tos kibernetinės atakos įtariama Rusijos vyriausybė.

„Vertinant naujausias grėsmes, išaiškinome nerimą keliančią veiklą neįslaptintame EOP (Prezidento vykdomojo biuro) tinkle“, – sakė Baltųjų rūmų pareigūnas, prašęs neviešinti jo vardo.

„Bet kokią šio pobūdžio veiklą vertiname labai rimtai. Šiuo atveju nedelsdami ėmėmės priemonių tai veiklai įvertinti ir nuslopinti“, – pridūrė jis.

„The Washington Post“ citavo šaltinius, kurie nurodė, jog su šiuo incidentu susiję įsilaužėliai tikriausiai veikė su Rusijos vyriausybės žinia.

Prezidento vykdomasis biuras kasdien gauna perspėjimų, susijusių į įvairiomis potencialiomis kibernetinėmis grėsmėmis.

Įsilaužėliai įsibrovė į neįslaptintą JAV prezidento rezidencijos kompiuterių tinklą pastarosiomis savaitėmis, sakė laikraščio šaltiniai.

Baltųjų rūmų pareigūnas savo pranešime nurodė, kad Prezidento vykdomasis biuras kasdien gauna perspėjimų, susijusių į įvairiomis potencialiomis kibernetinėmis grėsmėmis.

Reaguodami į tą įsibrovimą, Baltieji rūmai laikinai išjungė prieigą prie to tinklo kai kuriems vartotojams.

„Mūsų kompiuteriai ir sistemos nebuvo pažeistos, nors kai kurie elementai neįslaptintame tinkle buvo paveikti. Laikinas išsijungimas ir ryšio praradimas mūsų vartotojams įvyko vien dėl priemonių, kurių ėmėmės, kad apsaugotume savo tinklus“, – pabrėžė pareigūnas.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.