Teroristams padeda Silicio slėnio startuolis?

Atakos Saugumas

Kibernetinį karą „Islamo valstybei“ (IV) paskelbę programišiai „Anonymous“ užsipuolė Silicio slėnyje įsikūrusį startuolį „CloudFlare“, esą šis saugo teroristų tinklalapius. Pradedančiosios kompanijos atstovai tokius teiginius vadina vaikų paistalais.

„CloudFlare“ siūlo apsaugą tinklalapiams nuo kibernetinių atakų. Ji veikia tarsi filtras ir palaiko tinklalapio veikimą DDoS atakų metu (kuomet į svetainę nukreipiamas didžiulis užklausų kiekis, o jo apdoroti nesugebantys serveriai tiesiog „nulūžta“).

Šešerius metus veiklą vykdančios kompanijos klientais gali tapti praktiškai bet kas. „Anonymous“ atstovai teigia, kad „CloudFlare“ priglaudė ir dešimtis IV tinklalapių.

„CloudFlare“ vadovas Matthew Prince’as atšovė, kad, net jei paslaugomis naudotųsi teroristai, kompanijai iš to nebūtų jokios naudos.

„Mačiau jų pasipiktinimą „Twitter“ tinkle. Manau, kad tai buvo buitinė analizė, kurią atliko vaikai – sunku ją priimti rimtai. Patys „Anonymous“ naudojasi mūsų paslaugomis kai kuriems tinklalapiams, nepaisant kai kurių šalių spaudimo šias svetaines išjungti, – „The Register“ sakė M.Prince’as. – Net jei mes teiktume paslaugas IV tinklalapiams, iš to neturėtume naudos. Mano manymu, tokie žmonės už paslaugas susimokėtų vogtomis kreditinėmis kortelėmis, taigi mes tik patirtume nuostolį.“

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *