„Tele2“ nuotr. / „Tele2“ Produktų skyriaus vadovas Mindaugas Kežionis

„Tele2“ klientų išmaniuosius telefonus saugos „Kaspersky“ antivirusai

Android Operacinės sistemos Saugumas

Sparčiai augant „Android“ operacinei sistemai skirtų kenkėjiškų programų skaičiui, „Tele2“ savo klientams pradeda siūlyti nebrangią apsaugą: antivirusinė programa „Kaspersky Internet Security for Android“ operatoriaus klientams kainuos 1,4 Lt per mėnesį.

Tyrimų bendrovės GFK liepos mėnesį atliktas 1004 respondentų tyrimas parodė, kad 12 proc. apklaustų išmaniųjų telefonų turėtojų jau susidūrė su kenkėjiškų programų žala. Tarp paprastų telefonų naudotojų šis rodiklis buvo triskart mažesnis – 4 proc.

Nauja grėsmė jau suformavo mobiliųjų antivirusų paklausą. Mokėti už mobiliojo telefono apsaugą nuo kenkėjiškų programų sutiktų 36 proc. apklaustų išmaniųjų vartotojų.

„Mobiliojo ryšio vartotojams mobiliųjų virusų grėsmė yra dar nauja, todėl natūralu – kas susidūrė, tas žino, jog antiviruso reikia. Dalis žmonių, kuriems nauja paslauga bus aktuali, augs kartu su išmaniųjų telefonų skaičiumi ir mobiliojo interneto vartojimu,“ – sakė Mindaugas Kežionis, „Tele2“ Produktų skyriaus vadovas.

Lietuvos gyventojų apklausa taip pat parodė, kad apie kenkėjiškas programas mobiliesiems telefonams yra girdėję dauguma – net 91 proc. – apklaustų išmaniųjų turėtojų.

Beveik pusė (45 proc.) išmaniuosius turinčių apklausos dalyvių jau skiria dėmesio mobiliojo telefono apsaugai. Tarp įprastų telefonų naudotojų šis rodiklis yra triskart mažesnis – 15 proc.

„Tele2“ pasistengė, kad saugumas būtų prieinamas visiems – paslauga siūloma už mažą mėnesio kainą, nereikia mokėti už metinę licenciją ir naudojimąsi galima bet kada sustabdyti.

„Tele2“ siūloma programa „Kaspersky Internet Security for Android“ yra paprasta naudotis, ji užtikrina visapusišką telefonų ir planšetinių kompiuterių apsaugą – naršant internete, siunčiant failus, atliekant internetinius pirkimus ir naudojantis mobiliuoju ryšiu. Pametus įrenginį ar vagystės atveju programa padės apsaugoti asmeninius duomenis ir nustatyti telefono buvimo vietą net pakeitus SIM kortelę.

„Mūsų statistika rodo, kad 2012 m. buvo sukurta 35 tūkst. kenkėjiškų programų, skirtų įrenginiams su „Android“ operacine. Šios programos sudaro 99 proc. visų grėsmių. „Kaspersky Internet Security for Android“ išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius saugo nuo visų rūšių kenkėjiškų programų. Tam naudojama kombinuota apsauga – tradicinis antivirusas apjungtas su nuolat debesų kompiuterijos principu diegiamais atnaujinimais ir kitomis technologijomis. Be to, programa leidžia saugiai naršyti, o apsaugai nuo vagystės skirtos funkcijos dabar yra kaip niekad aktualios“, – sakė Andis Steinmanis, „Kaspersky Lab“ Baltijos šalių regiono vadovas.

Paslaugą visi pagal sutartį mokantys „Tele2“ klientai gali užsakyti numeriu 1314 nusiuntę nemokamą žinutę su tekstu KMS. Taikomas mėnesinis mokestis leidžia nepermokėti už paslaugą – kai jos nebereikia, naudojimąsi galima bet kada sustabdyti ar nutraukti.

Prieš mėnesį „Omnitel“ paskelbė savo klientams siūlysianti įsigyti „ESET Mobile Security“ antivirusinę apsaugą išmaniesiems telefonams su „Android“ operacine sistema. Jos licencija metams kainuoja 45 Lt, tačiau išsimokėtinai telefonus „Omnitel“ perkantys klientai ją pirmiesiems metams gali gauti už simbolinę cento kainą.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *