„Swedbank“ nuotr. / „Swedbank“ įspėja saugotis sukčių platinamų el. laiškų

„Swedbank“ įspėja saugotis sukčių, kurie el. laiškais mėgina apgauti banko klientus

Phishing

Bankas „Swedbank“ įspėja klientus neapsigauti ir ignoruoti įtartinai atrodančius el. laiškus, kuriuos esą siunčia šio banko atstovai informuodami apie tariamą registracijos sustabdymą.

Banko paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ įkeltas tokio el. laiško pavyzdys, kuris leidžia įtarti, kad tai yra automatiniu būdu iš užsienio kalbos išversta žinutė, įspėjanti apie tariamą banko sutarties nutraukimą. Laiške apstu ne tik gramatikos, bet ir logikos klaidų, nenaudojamos lietuviškos raidės, vartojami keisti terminai.

Laiško siuntėju nurodomas el. pašto adresas „[email protected]“, bet tai nereiškia, kad jis buvo išsiųstas šio banko atstovų. Internete apstu tarnybų, kurios leidžia siųsti anoniminius el. laiškus nurodant bet kokį siuntėjo adresą.

„Jei į savo pašto dėžutę gavote tokį laišką, neatidarinėkite joje pateikiamų nuorodų ar prisegtų dokumentų! Tokių žinučių „Swedbank“ nesiunčia ir jos yra platinamos piktavališkai, prisidengiant banko vardu. Paspaudus ant nuorodų tokiuose laiškuose galite ne tik prarasti savo asmeninius duomenis bei tapti sukčių aukomis, bet ir užsikrėsti kompiuterių virusais“, – įspėja bankas. Kilus įtarimų dėl gautų laiškų iš „Swedbank“ klientai raginami visų pirma susisiekti su banku telefonu 1884.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *