Su „Islamo valstybe“ susiję programišiai paskelbė, kad jie „nulaužė“ „Facebook“ ir „Instagram“

Facebook Instagram Įsilaužimai Saugumas Socialiniai tinklai

Antradienį buvo sutrikusi socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ veikla. Atsakomybę už tai prisiėmė programišiai, tačiau pačios kompanijos atstovai tai neigia.

Šių socialinių tinklų vartotojai antradienį nuo 8 val. ryto Lietuvos laiku negalėjo atsidaryti „Facebook“ ir „Instagram“. Apie tai, kad socialiniai tinklai neveikė, buvo pranešama iš viso pasaulio.

„Facebook“ atstovai teigia, kad problemos kilo dėl gedimų kompanijos sistemose atliekant atnaujinimo darbus. Jie paneigė, kad sutrikimai buvo programišių darbas. „Tai nebuvo trečiosios šalies sąlygotos problemos“, – kompanijos atstovas teigė BBC. Jis sakė, kad šiuo metu socialiniai tinklai veikia šimtu procentų.

Anksčiau programišiai iš grupuotės „Lizard Squad“ buvo paskelbę, kad jie „nulaužė“ „Facebook“, „Instagram“ ir „Tinder“, o taip pat AIM ir „Hipchat“. Tai jie paskelbė savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“. Ši grupuotė siejama su džihadistų organizacija „Islamo valstybė“. Prieš tai ji buvo „nulaužusi“ kompanijos „Malaysia Airlines“ interneto puslapį, paskelbusi, kad „bus tęsinys“.

Paskutinį kartą „Facebook“ „užlūžo“ praėjusį rugsėjį – tą mėnesį socialinis tinklas nepasiekiamas buvo du kartus. Tiesa, tuomet sutrikimai buvo trumpi, „Facebook“ neveikė apie 15 minučių. Skelbiami skirtingi duomenys, kiek laiko neveikė socialiniai tinklai – nuo 40 minučių iki valandos.

Prieš tai „Facebook“ nepasiekiamas buvo praėjusių metų birželio 19 dieną. Pusės valandos sutrikimas kompanijai kainavo apie 0,5 mln. dolerių.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.