AFP/„Scanpix“ nuotr. / Programuotojas

Sirijos programišiai pavogė mobiliosios aplikacijos „Tango“ naudotojų duomenis

Įsilaužimai Saugumas

Sirijos prezidentui Basharui al-Assadui lojali programišių grupuotė „Syrian Electronic Army“ (SEA) skelbia pavogusi milijonų mobiliosios aplikacijos „Tango“ vartotojų duomenis.

Programišiai teigia įsilaužę į populiarios vaizdo įrašų ir tekstinio susirašinėjimo aplikacijos duomenų bazę ir pavogę 1,5 terabaito duomenų – vartotojų asmeninius telefonų numerius, kontaktus ir el. pašto adresus. SEA žada didžiąją dalį informacijos perduoti Sirijos vyriausybei.

Programėlės kūrėja, JAV kompanija „TangoMe Inc“ patvirtino, kad į jos serverius buvo įsilaužta ir šiuo metu siekia padidinti savo sistemų saugumą.

Anksčiau minėta grupuotė pagarsėjo įsilaužimais į tokių žiniasklaidos įmonių, kaip BBC, „Associated Press“, „Financial Times“ ir „The Guardian“ profilius socialiniame tinkle „Twitter“. Kodėl šįkart nusitaikė būtent į „Tango“ aplikaciją, programišiai neatskleidė.

Kompiuterinio saugumo specialistai mano, kad į „Tango“ duomenų bazę buvo įsilaužta dėl to, jog kompanija naudojo seną „WordPress“ turinio valdymo sistemos versiją – programišiai pasinaudojo jos saugumo spraga.

„Tango“ turi apie 120 mln. registruotų naudotojų.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.