Scanpix nuotr. / „Google“ logotipas

Šešios nuorodos, kurios parodys, ką „Google“ žino apie jus

Privatumas Saugumas

Paieškos milžinas „Google“ apie vartotojus nori žinoti viską – asmeninę informaciją, kokius išmanius įrenginius jie naudoja, kur lankosi, kokios informacijos ieško… Kuo daugiau – tuo geriau, nes nuo informacijos kiekio ir tikslumo priklauso „Google“ galimybės uždirbti iš reklamos.

Tačiau ši informacija gali būti naudinga ir patiems vartotojams. Štai šešios nuorodos, kurios leis pasitikrinti, kokią informaciją „Google“ lobynas yra sukaupęs apie jus.

Asmeninė informacija

„Google“ nori sukurti kiekvieno vartotojo profilį – sužinoti amžių, lytį, pomėgius ir t.t. Šie duomenys naudojami tam, kad vartotojams būtų rodoma kuo tikslesnė jų interesus atitinkanti reklama. Jeigu duomenys neteisingi, yra galimybė redaguoti nustatymus ir juos pakeisti.

https://www.google.com/ads/preferences/

Lankytų vietų istorija

Jeigu naudojate „Android“ išmanų įrenginį, jis „Google“ gali siųsti duomenis apie jūsų lankytas vietas. Tiesa, įrašai „Google“ kalendoriuje atsiranda tik tuomet, jei „Android“ įrenginiams suteikiate prieigą. Visą savo lankymosi istoriją rasite čia:

https://maps.google.com/locationhistory/b/0

Paieškų istorija

„Google“ saugo kiekvieną jūsų darytą paiešką ir fiksuoja kiekvieną paspaustą „Google“ reklamą.

https://accounts.google.com/Login?continue=https://history.google.com/&hl=lt

Įrenginiai, kuriais prisijungėte prie „Google“ paskyros

Jeigu baiminatės, kad kažkas kitas naudojosi jūsų paskyra, galite pasitikrinti ir pasižiūrėti, kokiais išmaniais įrenginiais buvo prisijungta prie jūsų „Google“ paskyros, sužinoti jų IP adresą ir apytikslę vietą, iš kurios buvo prisijungta.

https://security.google.com/settings/security/activity

Programėlės ir plėtiniai

Čia galite matyti visą programėlių sąrašą, kurios turi prieigą prie jūsų duomenų. Taip pat galite sužinoti, koks tiksliai leidimas buvo duotas programėlei ir atšaukti jai suteiktą prieigą.

https://security.google.com/settings/security/permissions

Duomenų eksportavimas iš „Google“

„Google“ leidžia eksportuoti visus duomenis: žymes, kontaktus, el. laiškus, profilio informaciją, „Youtube“ įrašus, nuotraukas ir dar daugiau …

https://www.google.com/settings/takeout

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.