Saugumo patarimai naudojant „Facebook“ išmaniuoju telefonu

Patarimai Saugumas

Viešai ar privačiai, jūsų „Facebook“ profilyje sutalpinta daugybė informacijos apie jūsų profesinį, asmeninį bei socialinį gyvenimą. Nuotraukos sužadina prisiminimus ir sentimentus, asmeninės žinutės yra konfidenciali informacija. Bet kuriuo atveju, savo „Facebook“ profilį norite apsaugoti.

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių naudojasi mobiliąja „Facebook“ versija, kurią taip pat reikia tinkamai apsaugoti, nes čia egzistuoja didesnė įsilaužimo grėsmė. Pateikiame penkis paprastus, tačiau lengvai įgyvendinamus patarimus, kaip apsaugoti savo „Facebook“ profilį nuo neprašyto svečio.

Užrakinkite savo mobilųjį įrenginį

Akivaizdu? Galbūt, tačiau daugiau nei 30 proc. žmonių nenaudoja slaptažodžių, kurie apsaugotų mobilųjį telefoną. Tai yra pati pirmoji jūsų apsaugos priemonė, jei pamesite telefoną arba jį kas nors pavogs. Apsaugos kodas prisijungiant prie telefono būtinas ne tik dėl „Facebook“ profilio, bet ir kitų svarbių dokumentų, esančių telefone.

Jeigu turite „iPhone“ ir jau naudojate apsaugos kodą, galite žengti dar toliau ir pasirinkti daugiau skaitmenų turintį kodą. Viskas, ką reikia padaryti, tai nueiti į bendrinius nustatymus (angl. General Settings -> Passcode Lock). Išjunkite paprastą apsaugos kodo pasirinkimą, kuris riboja saugos kodą iki keturių skaitmenų.

Naudokite skirtingus slaptažodžius

Net trys ketvirtadaliai visų interneto vartotojų naudoja vieną ir tą patį slaptažodį skirtingų paskyrų prisijungimui. Blogiausia tai, kad dažnai naudojami elementarūs slaptažodžiai, tokie kaip „123456“ ar „slaptazodis“. Vos keli papildomi skaitmenys, raidės ar simboliai gali keliasdešimt kartų padidinti jūsų slaptažodžio stiprumą.

Dar geriau, naudokite skirtingus slaptažodžius jungdamiesi prie skirtingų paskyrų. Daugelis pasiteisina tuo, kad gali būti sunku atsiminti skirtingus slaptažodžius. Tuomet naudokite dinaminius slaptažodžius, t.y. atsižvelgiant į tai, prie kokio portalo jungiatės, pakeiskite slaptažodžio pabaigą taip, jog ji būtų susijusi su paslauga, kuria naudositės.

Įsitikinkite, kad naršote saugiai

Nuo 2011-ųjų socialinis tinklas „Facebook“ siūlo saugaus naršymo galimybę. Naudojant ne „HTTP Secure“ („HTTPS“) prisijungimą, jūsų duomenys nėra visiškai saugūs, ypač jei esate prisijungę prie belaidžio tinklo (miesto centre ar kavinėje). Tiesa, „HTTPS“ šifravimas sulėtina „Facebook“ paslaugos darbą, tačiau neatsargumas kainuoja brangiau.

Įjunkite prisijungimo pranešimus

Norėdami užtikrinti, kad prie jūsų „Facebook“ paskyros būtų jungiamasi iš tam tikros vietos ir tam tikru metu, galite įjungti prisijungimo pranešimo funkciją. Kiekvieną kartą jungiantis prie „Facebook“ iš naujos vietos ar įrenginio jums bus atsiunčiama SMS žinutė. Taigi jeigu kažkas bandys prisijungti iš kitos vietovės bei kitu įrenginiu, jūs apie tai būsite informuotas.

Ir jeigu kas nors bandys pasiekti jūsų paskyrą, jūs gausite instrukciją apie tai, kaip iš naujo nustatyti slaptažodį ir taip apsaugoti savo paskyrą. Panaši dviejų žingsnių patvirtinimo sistema egzistuoja daugelyje įrenginių, kai nustatote juose slaptažodį pirmąjį kartą.

Naudokitės patikimais kontaktais

Neseniai pasiūlyta nauja galimybė – pasirinkti nedidelę grupę patikimų draugų. Tam tikru metu negalėsite pasiekti savo paskyros ir apsaugos klausimai nepadės. „Facebook“ atsiųs skirtingus kodus visiems draugams ir tik suvedus juos kartu galėsite toliau naudotis tinklo paslaugomis.

Tai reiškia, kad privalote pasirinkti tuos draugus, su kuriais galite susisiekti greitai. Taip pat turite pasirinkti tuos draugus, kurie tikrai nepasivargins jums atsiųsti kodo, t.y. neprašys atlygio. Šis pasirinkimas skirtas tiems, kurie daug dirba ar mokosi, tačiau nesugeba atsispirti pagundai patikrinti „Facebook“ paskyrą.

Šaltinis: Mashable.com.

verslas.in

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *