Rusijos programišius nugvelbė 272 mln. el. pašto prisijungimų, dalis jų – „Gmail“

Įsilaužimai Privatumas Saugumas

Trečiadienį JAV įsikūrusi kompiuterinės saugos bendrovė „Hold Security“ pranešė Rusijos programišių įtikinusi atiduoti 272 mln. pavogtų unikalių įvairių el. pašto adresų su slaptažodžiais, praneša „Reuters“.

Slaptažodžiai ir el. pašto adresai, iš kurių dalis yra „Gmail“, „Yahoo“ ir mai.ru, buvo pasisavinti iš mažesnių ir ne tokių saugių tinklalapių, kurie šiuose tinklalapiuose buvo naudojami prisijungimui.

Kaip skelbia „The Guardian“, tie, kurie prisijungimui prie el. pašto ir kitų paslaugų tinklalapių naudoja skirtingus slaptažodžius, greičiausiai turėtų nesibaiminti, tačiau jei tą patį slaptažodį naudojate prisijungimui „Gmail“ ir kitose platformose, kurioje registruojatės su „Gmail“, jį patartina pasikeisti.

Atmetus pasikartojančius adresus, 57 mln. pavogtų e. pašto adresų duomenų priklausė didžiausiam šalies el. pašto paslaugų teikėjui mai.ru. Dar 40 mln. adresų buvo „Yahoo“ pašto, „Hotmail“ – 33 mln., „Gmail“ – 24 mln.

Adresus pasisavino programišius iš Rusijos, kuris už juos reikalavo vos 50 rublių (mažiau nei euro) išpirkos, tačiau vėliau duomenis sutiko grąžinti nemokamai.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *