RRT įspėja: el. paštu plinta smalsuolius viliojantis virusas

Saugumas Virusai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja apie elektroninio pašto žinutėmis platinamą kenksmingą programinį kodą (kompiuterių virusą).

Jeigu gavote elektroninį laišką su įtartinomis bylomis ir tekstu „gautas SMS kodas: ***“ (pakeista) arba „MMS kodas: 6zw***“ (pakeista), CERT-LT rekomenduoja neatidaryti su tokiais el. pašto laiškais gautų bylų ir neaktyvinti juose esančių nuorodų. Jei aktyvinsite tokiuose elektroniniuose laiškuose esančias bylas – kompiuteris bus apkrėstas virusu.

Atkreipiamas dėmesys, kad siekiant suklaidinti elektroninės žinutės gavėjus, yra suklastotas siuntėjo adresas – jis pakeičiamas į Lietuvoje veikiančių judriojo ryšio operatorių pavadinimus ir pridedami atsitiktiniai telefono numeriai, rašoma RRT pranešime.

CERT-LT, išnagrinėjusi gautus kenkimo programos pavyzdžius, nustatė, kad tai gali būti botneto rūšies kenkimo programa, su kuria gali būti perimtas kompiuterio valdymas, pasisavinti kompiuterio naudotojo elektroninės bankininkystės ir kiti asmeniniai duomenys.

CERT-LT rekomenduoja:

1. Atidžiai patikrinkite gauto elektroninio laiško turinį prieš atidarydami prisegtas bylas, neatidarykite įtartinų laiškų ir su jais siunčiamų bylų.
2. Reguliariai diekite naujausius operacinės sistemos ir naudojamų programų pataisymus, tikrinkite kompiuterį atnaujintomis apsaugos priemonėmis ar „online“ skeneriais. Primename, kad nežinomų (naujų) virusų antivirusinės programos nepažįsta.Gavus panašaus pobūdžio elektroninius laiškus, kviečiame pranešti apie tai CERT-LT.

Daugiau informacijos apie saugumo problemas galite rasti RRT specializuotame tinklalapyje.

delfi-logo

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.