"Android" įrenginiai © AP/Scanpix

Pusė „Android“ įrenginių – su saugumo skylėmis

Android Saugumas

Daugiau nei pusė „Android“ įrenginių turi saugumo skylių, kurios kūrėjams yra žinomos, bet dar neištaisytos, ir kuriomis gali pasinaudoti piktybinė programinė įranga (angl. malware). Kenkėjiškos programos gali gauti prieigą prie operacinės sistemos ir telefone saugomų duomenų, teigia tyrimą atlikusi saugumo firma „Duo Security“.

Išvados paremtos stebėjimais-skanavimais, atliktais specialiu „Security Duo“ sukurtu įrankiu – „X Ray“, ir praėjusį savaitgalį paskelbtos San Franciske vykusioje konferencijoje „United Security Summit“.

Prieš du mėnesius startavęs projektas surinko duomenis iš 200 000 „Android“ įrenginių. Saugumo specialistų teigimu, saugumo riziką didina ir savavališkas įrenginio administratoriaus teisių perėmimas (angl. root), dėl ko, žinoma, prarandamas ir telefono garantinis aptarnavimas.

Specialistai teigia, kad kai kurios saugumo skylės puikiai žinomos „Android“ sistemų kūrėjams, bet ne itin skubama jas užtaisyti. „Microsoft“ ekosistemos vartotojai žino, kad programinės įrangos spragos dar dar yra lopomos ilgą laiką po to, kai operacinė sistema jau yra prekyboje. Tuo tarpu mobiliųjų technologijų platintojai į savo parduodamus įrenginius žiūri ne kaip į ilgalaikius produktus, o kaip trumpalaikius mados dalykus“ – teigia saugumo sprendimų „BitDefender“ analitikas Bogdanas Botezatu.

Žinoma, daugiau nei pusė įrenginių – skaičius įspūdingas, bet reikia nepamiršti, kad „Android“ OS naudojančių įrenginių yra begalė, ir kai kurių programinės įrangos diegimo atvejų legalumu galima tikrai suabejoti. Juk ne paslaptis, kad Kinijoje surenkama nemažai kartais net bevardžių planšečių, tad logiška, kad jų pardavėjai ne itin rūpinasi tvarkingu programinės įrangos suderinamu, kas iš tiesų gali stipriai įtakoti grėsmių statistiką.

nk-logo-copy

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *