AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vaikų kambariui skirta stebėjimo kamera

Programišius įsilaužė į vaiko stebėjimui skirtą kamerą ir gąsdino dvimetę keiksmais

Įsilaužimai Privatumas Saugumas

Hjustone (Teksaso valstija, JAV) gyvenanti pora buvo šokiruota, kai atėję į savo dviejų metų dukros kambarį išgirdo iš vaiko stebėjimui skirtos „Foscam“ kameros sklindančius keiksmus ir užgauliojimus. Paaiškėjo, kad į kamerą įsilaužė programišius.

Marcas ir Laurena Gilbertai teigia, kad įsilaužėlis plūdosi anglų kalba, britišku ar europietišku akcentu. Iš kameros sklido seksualinio priekabiavimo pobūdžio užgauliojimai ir keiksmažodžiai, žmogus net minėjo dviejų metų dukros vardą Allyson. Pora mano, kad jį įsilaužėlis perskaitė užrašytą ant kambario durų.

Mergaitė tuo metu miegojo lovoje, o kadangi yra kurčia, užgauliojimų negirdėjo. „Jausmas toks, tarsi kažkas būtų įsilaužęs į mūsų namus“, – sako M.Gilbertas.

Balandžio mėnesį buvo skelbta, kad programišiai aptiko saugumo spragų „Foscam“ gaminamose kamerose, kurios yra skirtos mažamečių vaikų stebėjimui. Kompanija tuomet išleido kamerų programinės įrangos atnaujinimą, tačiau jį įdiegti suskubo ne visi.

Internete galima rasti įvairių forumų, kuriuose programišiai dalinasi informacija apie aptiktas vaikų stebėjimui skirtų kamerų saugumo spragas ir net nuorodų į nesaugias kameras, kuriomis pasinaudojus galima slapta stebėti mažamečius. Naudojant specialias paieškos sistemas, tokių stebėjimo kamerų galima rasti ir konkrečiose vietose.

Saugumo specialistų teigimu, maždaug dvi iš 10-ies „Foscam“ vaikų stebėjimo kamerų yra nesaugios – prie jų prisijungti galima tiesiog įvedus numatytąjį prisijungimo vardą „admin“ be jokio slaptažodžio.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qBuJ02TKlaA

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *