Prancūzų kalba transliuojantis pasaulinis televizijos tinklas TV5 Monde © Vida Press nuotr.

Prieš prancūzų televizijos tinklą surengta galinga kibernetinė ataka

Atakos Saugumas

Vienuolika televizijos kanalų, susijusių su prancūzų kalba transliuojančiu pasauliniu televizijos tinklu „TV5 Monde“, vėlai trečiadienį negalėjo veikti dėl „itin galingos kibernetinės atakos“, pranešė tinklo direktorius.

Be 11 kanalų, „TV5Monde“ taip pat kurį laiką negalėjo kontroliuoti savo šaltinių socialinėje žiniasklaidoje ir interneto svetainėse, vaizdo pranešime, kuris vėliau pasirodė „Facebook“, sakė direktorius Yvesas Bigot.

Mobiliojoje svetainėje, kuri tebebuvo aktyvi, tinklas nurodė, kad į jį „įsilaužė viena islamistinė grupuotė“. Kai kuriose „TV5Monde“ socialinės žiniasklaidos paskyrose buvo galima matyti ISIS logotipus ir žymes rašo, cnn.com.

Tačiau nei ISIS, nei kitos grupuotės atsakomybės už šį įsilaužimą kol kas neprisiėmė.

Kanalų veikla pradėjo strigti maždaug 22 val. Paryžiaus laiku, ir praėjus penkioms valandoms, televizijų komandos vis dar stengėsi atnaujinti paslaugas.

Pasak Prancūzijos kultūros ir ryšių ministerijos, „TV5Monde“ siūlo visą parą prancūzų kalba transliuojamas pramogų, naujienų ir kultūros programas, kurias visame pasaulyje žiūri 260 mln. namų ūkių.

Ji funkcionuoja pagal partnerystę su Prancūzijos, Kanados ir Šveicarijos vyriausybėmis, taip pat su Valonijos – Briuselio federacija. Tarp kitų kanalų, teikiančių turinį „TV5Monde“, yra „France 2“, „France 3“, „France 24“ ir „Radio France International“.

 

delfi-logo

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *