Perėjote prie “Windows 10”? Kelios gudrybes, kurios Jums pravers

Operacinės sistemos Windows

Darbą su “Windows 10”, kaip ir su bet kuria kita operacine sistema, labai palengvina įvairios funkcijos ir valdymo gudrybės – siūlome susipažinti su tomis, kurias lengvai galėsite pritaikyti kasdieninėje veikloje.

Sukurkite virtualų darbalaukį

Norėdami sukurti virtualų darbalaukį, spauskite „Windows” + „Tab“ klavišus vienu metu (pastaba – straipsnyje pateiktos dviejų ar trijų mygtukų, spaudimo vienu metu, kombinacijos). Pamatysite visus Jūsų atidarytus langus. Atlikę šią funkciją, dešiniąjame kampe turėtumėte pamatyti pasirinkimą „+New dekstop“.  Jį paspaudus sukusite nauja darbalaukį.

Keletas „Windows“ sparčiųjų klavišų

Patogiam ir greitesniam operacinės sistemos valdymui yra keletas sparčiųjų klavišų.

Norint fotografuoti langą: spauskite Win + kairė/dešinė (rodykles Jūsų klaviatūroje);  taip pat galite naudoti ir aukštyn/žemyn rodykles.

Perjungti, t.y sugrįžti į prieš tai buvusį langą galite:  Alt + Tab. Jeigu laikysite nuspaudę šiuos klavišus pamatysite visus langus, kurie yra šiuo metu atidaryti. Spaudinėdami klavišą Tab pasirinksite, kurį langą norite atidaryti, o kai atleisite klavišus atsidarys Jūsų pasirinktas langas.

Atidarytų programų miniatūros: Win + Tab: atsidarys šiuo metu atidarytų programų miniatiūros, galėsite pasirinkti. kurią atverti.

Sukurti naują virtualų darbalaukį: Win + ctrl + D

Uždaryti dabartinį darbalaukį: WIN + Ctrl + F4

Perjungti virtualų darbalaukį: Win + Ctrl + kairę arba į dešinę

Kaip nustatyti  „Table mode“

Eikite į „Windows“ meniu „Pradėti“ (start) ir pasirinkite „Parametrai“ (settings), tada sistema (system). Ten raste funkciją „tablet mode“. Ši funkcija padeda įsiminti praeitos kompiuterio naudojimo sesijos informaciją t.y. matysite kokiomis programonis dirbta ar kokią informaciją naršė internete ir pan. Šia funkciją galite įjungti ar išjungti.

Windows 10 atnaujinimų diegimo nustatymai:

Windows 10 Jums vis primins apie esamus atnaujinimus, tačiau diegimo procesą Jūs galite atidėti iki 6 dienų.  Tai galite padaryti atidarant „Start“ meniu ir pasirenkant „settings“, tada update and secruty. Iškarto atsidaro funkcija „windows update“. Grafoje: „Select a restart time“ galite pasirinkti kokiam laikui atidėti atnaujinimų diegimus. Kaip ir minėjome, didžiausias atidėjimo laiko intervalas yra 6 dienos.

Atnaujinimų gavimas greitesniu būdu naudojant P2P.

Norėdami atsisiųsti atnaujinimus greitai, naudokite „peer-to-peer tech“ funkcija. Šią funkciją galite rasti prieš tai aptartoje „windows update“ funkcijoje. Grįžkite atgal i Windows update nustatymus: Start->settings-> update & secruty. Tada tiesiog ijunkite šią funkciją.

Siųskite atsiliepimus apie Windows 10

„Windows 10“ atsirado puiki funkcija „atsiliepimų priemonė“. Jeigu Jūs turite leagalią operacinę sistemą, tada galite siųsti atsiliepimus, nusiskundimus. „Windows 10“ skatina vartotojus informuoti apie susidarusias problemas operacinėje sistemoje, ieškoti sprendimo būdo (netgi aprašyti jį).

Grįškite prie Windows 7-8.

Jegu Jums „Windows 10“ pasirodė nepatogus, ar jo nsuprantate, o gal pasiilgote „Windows 7“ ar „Windows 8“, tai nesunkiai galite galite sugrįžti prie ankstesnės sistemos.

Pirmiausia išsisaugokite duomenis, su kuriais dirbote naudodami windows 10.

Kitas žingsnis. Eikite į „Start“ meniu, pasirinkite „settings“. Čia rasite „Update & Security”, po to pasirinkite “backup” ir “Go Back to Windows 7” ar “8.1”.

 

Trumpai aptarėme esmines naujas ir patogesnes “Windows 10” funkcijas. Tikimės, jog tai padės nepasiklysti naujame “Windows” pasaulyje.

Malonių akimirkų!

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *