Per „Facebook“ vėl ritasi melo banga

Facebook Saugumas Socialiniai tinklai Sukčiavimas

Socialiniame tinkle „Facebook“, panašiai, kaip ir prieš metus, o taip pat ir anksčiau, vėl ritasi melaginga rekomendacija: savo paskyroje įrašyti teisinę kalbą primenančią nesąmonę, kuri „užtikrintų, kad visi paskyros įrašai netaptų prieinamais viešai“, rašo time.com.

Bet tokia rekomendacija su tiesa neturi nieko bendro: koks bebūtų jūsų paskyros įrašų turinys, nuo jo nei jūsų nuotraukų, nei vaizdo įrašų, nei pasakojimų privatumas nepasikeis nė per nago juodymą.

Žinutė, kurią rekomenduojama įkelti tekstiniu pavidalu ir publikuoti per savo paskyrą, išvertus į mūsų kalbą skamba maždaug taip:

„Nuo 2015 metų rugsėjo 29 d., 16:30 val. GMT+3 laiko juostoje, aš nesuteikiu „Facebook“ ar kokiems kitiems su „Facebook“ susijusiems subjektams leidimo naudoti mano nuotraukas, informaciją ar įrašus – ir jau publikuotus, ir publikuosimus ateityje. Šiuo pareiškimu pažymiu, kad griežtai draudžiu „Facebook“ atskleisti, kopijuoti, platinti šią informaciją ar imtis bet kokių veiksmų prieš mane remiantis šios paskyros turiniu. Šios paskyros turinys yra privati ir konfidenciali informacija. Privatumo pažeidimas gali būti baudžiamas pagal įstatymus (UCC 1-308- 1 1 308-103 ir Romos statutą). PASTABA: „Facebook“ dabar yra viešasis subjektas. Visi tinklo naudotojai turi publikuoti tokią žinutę iš savo paskyros bent kartą. Jeigu norite – galite kopijuoti ir įklijuoti šią žinutę. Jeigu šios žinutės nepublikuosite bent kartą, tai bus suprantama kaip leidimas naudoti jūsų nuotraukas ir informaciją, esančią paskyros būsenos atnaujinimuose“.

Kita taip pat per „Facebook“ plintanti žinutė skelbia, kad „Facebook“ apmokestins paskyrų privatumą ir vartotojo nuotraukos bei vaizdo įrašai netaps matomais visiems, jeigu kiekvieną mėnesį nebus sumokamas solidus mokestis. Nors yra galimybė to išvengti – reikia savo paskyroje išplatinti jau matytą žinutę, kuri paskyros turinio privatumą užtikrins nemokamai.

Dabar tai jau oficialu! Apie tai skelbia žiniasklaida. „Facebook“ ką tik paskelbė, kad norint išsaugoti paskyros statusą „Privati“, reikės mokėti minimalų 5.99 £ (9.10 $) mokestį. Bet jeigu šią žinutę paskelbsite savo paskyroje, jos privatumas bus suteikiamas nemokamai (reikia ne „dalintis“, o paskelbti kopijuojant). Jeigu ne – nuo rytojaus visi jūsų įrašai gali tapti viešais. Bus prieinamos net ištrintos žinutės ir nuotraukos. Galų gale, juk nieko nekainuoja tiesiog nukopijuoti ir įklijuoti.

Abu šie bauginimai – visiškas pramanas ir nesąmonė. „Facebook“ ir praeityje oficialiai neigė jų pagrįstumą.

Tikrą ir patikimą informaciją apie „Facebook“ suteikiamus leidimus ir privatumą rasite įmonės oficialiame pareiškime apie „Facebook“ duomenų privatumo politiką bei įmonės Teises ir atsakomybes.

delfi-logo

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *