123rf nuotr. / Programišius

Parlamentarai gilinosi, kodėl Lietuvoje eksploatuojami tinklai vis dar nėra pakankamai saugūs

Saugumas

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (toliau – NSGK) posėdyje išnagrinėjo klausimus dėl kibernetinio saugumo ir elektroninės informacijos saugos.

Posėdžio dalyviai sutarė, kad būtina spręsti klausimą dėl valstybinių institucijų programinės įrangos standartizavimo, užtikrinat būtinųjų reikalavimų kibernetiniam saugumui vykdymą, o asignavimų valdytojai, investuodami į informacines technologijas turėtų užtikrinti, kad atitinkama dalis šių valstybės investicijų būtų skiriama kibernetiniam saugumui stiprinti.

Parlamentarai taip pat sutarė, kad būtina parengti ir priimti elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo sritį reglamentuojantį įstatymo projektą, pateikiant kritinės infrastruktūros apibrėžtį, t.y. nurodant, kas Lietuvoje laikytina šalies kritinė IT infrastruktūra, taip pat aiškiai ir išbaigtai nustatant incidentų valdymo procesus ir procedūras, funkcijų ir atsakomybės paskirstymą kibernetinio saugumo ir elektroninės informacijos saugos srityje. Komiteto narių nuomone, tikslinga nustatyti (paskirti) instituciją ar tarnybą, kuriai būtų pavestos sprendimų priėmimo ir veiklos koordinavimo incidentų metu, taip pat valstybinių institucijų elektroninės informacijos sistemų saugos priežiūros ir kitos būtinosios funkcijos.

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *