Pareigūnai perspėjo gyventojus: sukčiai bando negirdėtas gudrybes

Saugumas

Sukčiai ėmėsi negirdėtų būdų vilioti pinigus iš patiklių žmonių – didelių šalies įmonių finansininkai gauna elektroninius laiškus, kuriuos neva siuntė vadovas. Juose reikalaujama kuo skubiau pervesti didelę pinigų sumą į nurodytą sąskaitą.

„Nurodomos įvairios pinigų sumos – 10 tūkstančių eurų ir daugiau“, – kalbėjo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkė Rima Zieniuvienė.

Pasak jos, laiško autoriai į finansininką kreipiasi vardu, tekstas parašytas be klaidų, visais atvejais nurodomos užsienio šalių bankų sąskaitos. Tai gali būti Europos, Kinijos bankai. Pareigūnų žiniomis, šiose sąskaitose atsidūrę pinigai labai greitai išgryninami, todėl pervedus pinigus beveik nelieka galimybių jų susigrąžinti.

„Raginame būti budrius ir pasitikslinti, ar nurodymas pervesti pinigus yra tikras“, – kalbėjo R.Zieniuvienė. Tai padaryti galima labai paprastu būdu.

Gavus elektroninį laišką, ekrane matyti tikrasis įmonės vadovo elektroninio pašto adresas, tačiau pabandžius jį persiųsti vadovas laiško negauna“, – aiškino pareigūnė. Ji neabejoja, kad tariami įmonių vadovų laiškai siunčiami ne iš Lietuvos, o nusikaltėliai naudojasi informacija, kurią galima viešai aptikti internete.

Policijos pareigūnai dar neturi duomenų apie nukentėjusias įmones, tačiau anksčiau jau būdavo taikomas panašus modelis ir įmonės tikrai patyrė nuostolių. Tąkart būdavo prašoma skubiai pervesti pinigus prisidengus verslo partneriu iš užsienio.

Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 1-ojo skyriaus vyriausiojo tyrėjo Dano Tamkevičiaus, tokių nusikaltimų tyrimas labai sudėtingas, nes būtina bendradarbiauti net su kelių užsienio šalių pareigūnais. Ne su visomis šalimis palaikomi glaudūs ryšiai, o pinigai iš sąskaitų dingsta labai greitai.

lrytas-logo

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *