BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Artūras Paulauskas (centre)

NSGK pirmininkas įspėja apie galimas kibernetines atakas prieš Lietuvą

Atakos

Lietuva intensyviai ruošiasi būsimo pirmininkavimo ES renginiams, tačiau Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas perspėja, kad galime neišvengti ir kibernetinių atakų pavojaus.

Politikas pažymi, kad didelę reikšmę kibernetiniam saugumui turės nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) Lietuvoje.

„Išpuolių gali būti pačių įvairiausių. Reikia prisiminti, kaip pirmąją Ispanijos pirmininkavimo Bendrijai dieną programuotojai įsilaužė į oficialų pirmininkavimo tinklalapį. CERT-LT negali užtikrinti nuolatinės apsaugos nuo incidentų elektroninėje erdvėje, nes neturi pakankamai žmogiškųjų išteklių dirbti visą parą. Situacijai ištaisyti reikėtų Vyriausybės skirtų kelių papildomų etatų“, – teigė A.Paulauskas.

NSGK dar praėjusiais metais siūlė Vyriausybei atsižvelgti į tai, kad incidentus elektroninėje erdvėje tiriantis CERT-LT neturi galimybės vykdyti nepertraukiamos veiklos 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. A.Paulauskas pažymi, kad problemą atsisakyta spręsti, nors tam tereikia 4 papildomų etatų.

„Pirmininkavimo laikotarpis Lietuvai ypatingai svarbus tiek politikos, tiek šalies reputacijos prasme. Tad turime kreipti dėmesį į nepabaigtus spręsti esminius kibernetinio saugumo klausimus. Net siūlomoje ES direktyvoje dėl tinklų ir informacinių sistemų saugumo minima, kad ES šalys turėtų užtikrinti aukštą tinklų ir informacijos saugumo lygį. Telieka gėdingai nuleisti akis ir džiaugtis, kad direktyva dar nepriimta, nes mes net nepertraukiamos CERT-LT veiklos užtikrinti negalime“, – konstatavo NSGK pirmininkas.

15min.lt anksčiau jau rašė, kad Lietuva neatlaikytų galingos kibernetinės atakos.

Lietuva ES Tarybai pirmininkaus 6 mėnesius nuo šių metų liepos 1 dienos. Šalyje bus surengta per 200 susitikimų ir renginių.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *