Nesulaukęs „Facebook“ administratorių dėmesio programišius pranešimą apie klaidą paliko M. Zuckerbergo paskyroje (nuotr. Balsas.lt)

Nesulaukęs „Facebook“ administratorių dėmesio programišius pranešimą apie klaidą paliko įsilaužęs į M. Zuckerbergo paskyrą

Facebook Įsilaužimai Privatumas Saugumas Socialiniai tinklai

Palestinos programišius aptiko „Facebook“ saugumo plyšį, kuris leidžia palikti pranešimus nepažįstamų žmonių paskyroje. Khalilas sąžiningai pranešė apie atrastą spragą socialinio tinklo pagalbos tarnybai. Pranešė netgi du kartus, tačiau „Facebook“ inžinieriai atsainiai reagavo į tokius pranešimus – pradžioje dėl tariamai neveikiančios nuorodos, vėliau tiesiog atsiuntė atsakymą – „Tai nėra klaida, bet ačiū už pranešimą“. Kaip elgėsi Khalilas? Jis laišką įkėlė tiesiog Markui Zuckerbergui į asmeninę paskyrą (šiuo metu pranešimas ištrintas, tačiau jo kopiją galima pasižiūrėti čia).

Tai suveikė: su Khalilu buvo iškart susisiekta, o jo paskyra laikinai atjungta. Tiesa, „Facebook“ atsisakė išmokėti Khalilui 500 dolerių, kuriuos įprastai gauna programišiai už surastą programinio kodo klaidą. Priežastis – taisyklių pažeidimas. Internete pasirodė smerkiantys socialinio tinklo biurokratiškumą pranešimai. Pats Khalilas iš Palestinos labai nesiskundžia, kai kurių šaltinių teigimu jaunuolis sulaukė net kelių darbo pasiūlymų.

balsaslt-logo-mazesnis-dar

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *