Nauja grėsmė „Android“ įrenginių turėtojams: virusas išnaudoja net ir išjungtą telefoną

Android Operacinės sistemos Saugumas Virusai

Kompanijos AVG ekspertai rado naują „Android“ operacinei sistemai skirtą virusą „PowerOffHijack“, kuris žmones gali sekti net tuomet, kai jų mobilūs įrenginiai yra išjungti.

Virusas sugeba kontroliuoti „Android“ telefono ar planšetinio kompiuterio įjungimo/išjungimo procesą. Kai vartotojas išjungia įrenginį, vizualiai atrodo, kad sistema išsijungia (pasirodo užsklanda, ekranas užgesta).

Tačiau iš tikrųjų mobilus įrenginys ir toliau veikia bei seka savo savininką. Tokioje būsenoje mobilus įrenginys gali daryti nuotraukas, įrašinėti garsą, skambinti, siųsti trumpąsias žinutes.

Šiuo metu didžioji dalis užkrėstų „Android“ įrenginių yra Kinijoje, kurioje užkrėstų sistemų skaičius sudaro apie 10 tūkst. Virusas plinta per neoficialias elektronines mobilių programėlių parduotuves.

„PowerOffHijack“ kelia pavojų mobiliems įrenginiams, kurių „Android“ operacinė sistema yra senesnė nei „Lollipop 5.x“, taip pat reikalauja „root“ teisių viruso aktyvavimui. Ekspertai teigia, jog vienintelis būdas išvengti sekimo yra išimti bateriją, nors tokią galimybę turi ne visi išmanieji telefonai ir ypač planšetiniai kompiuteriai.

faceitlt

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *