Naudotis „Windows XP“ pasidarys pavojinga

Atakos Įsilaužimai Operacinės sistemos Saugumas Virusai Windows

Praėjusi savaitė buvo paskutinė, kai dar buvo galima parsisiųsti paskutinius operacinės sistemos „Windows XP“ atnaujinimus. „Microsoft“ suskaičiavo, kad visame pasaulyje pasenusia operacine sistema naudojasi 28 proc. vartotojų, o Lietuvoje – apie 18 proc. Bendrovės „Mega group Europe“ vadovas Egidijus Vaičiulis teigia, kad naudotis pasenusia operacine sistema yra pavojinga.

„Atsiranda tam tikros spragos, kuriomis gali pasinaudoti blogieji programišiai – gali įsilaužti į kompiuterį, naudoti kompiuterį atakomis ir pan. Kompiuteriai tampa mažiau apsaugoti, nors ir turi patikimą antivirusinę programą, o tai – pavojinga“, – Žinių radijo laidoje „Tinklas“ sakė E.Vaičiulis.

Dažnai raginama keisti operacinę sistemą į naujesnę versiją, tačiau seni kompiuteriai nėra tokie galingi. Naudoti kitas operacines sistemas senuose kompiuteriuose nepatartina, nes jie, anot E.Vaičiulio, pritaikyti „Microsoft“ operacinei sistemai. „Pakeisti į „Linux“ ar į „Mac OS“ yra sudėtinga, tai sunku suderinti. Spausdintuvai ar kita techninė įranga gali ir nebeveikti su kitomis operacinėmis sistemomis“, – kalbėjo E.Vaičiulis.

„Kompiuteriai sensta labai greitai – po 3 metų kompiuteris laikomas senu. Būtų logiškiausia ir protingiausia įsigyti naują kompiuterį su nauja operacine sistema“, – teigė E.Vaičiulis.

Jis taip pat pažymėjo, kad nors ir operacinės sistemos „Windows XP“ atnaujinimai nutraukti, šia sistema bus galima naudotis ir toliau. „Didžioji dauguma, kaip ir naudojosi „Windows XP“ operacine sistema, taip ir naudosis“, – apgailestavo E.Vaičiulis.

Tiesa, Didžiosios Britanijos valdžia nusprendė sumokėti 5,5 mln. svarų, kad techninis operacinės sistemos palaikymas dar bent metams būtų užtikrintas šalies didžiosioms įstaigoms.

ziniu-radijas-logo

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *