Mokesčių inspekcija įspėja: sukčiai prasimanė naują pinigų išviliojimo būdą

Saugumas Sukčiavimas

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) perspėja gyventojus dėl naujo telefoninių sukčių sumanyto pinigų išviliojimo būdo. Savaitgalį Kaune užfiksuotas atvejis, kuomet mokesčių inspektoriumi prisistatęs telefoninis sukčius iš kaunietės tikėjosi išsivilioti „baudą“ už laiku nepateiktą deklaraciją, susijusią su būsimu euro įvedimu.

Įtartino skambučio sulaukusi Kauno AVMI darbuotoja pasakoja, kad telefonu skambinantis vyras prisistatė esąs iš VMI ir pasipiktino, jog gyventojos ir jos namiškių niekaip neranda kurjeris. Tariamas mokesčių inspektorius „informavo“, kad dėl būsimo euro įvedimo gyventoja esą pavėlavo pateikti deklaraciją, kurioje turėjo nurodyti valiutos nominalą ir kupiūras.

Kauno AVMI darbuotoja nesutriko ir stengėsi sukčių iškamantinėti, kokią konkrečiai deklaraciją ji turėjusi pateikti ir iki kada privalėjo tai padaryti. Nieko konkretaus negalėjęs atsakyti „mokesčių inspektorius“ galiausiai padėjo telefono ragelį. Kauno AVMI specialistė, įvertinusi pokalbio eigą, įtaria, jog atvykus minėtajam kurjeriui, ji būtų turėjusi parodyti pinigų kupiūras bei, tikėtina, susimokėti „baudą“ už vėlavimą pateikti deklaraciją.

„Norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad VMI nereikalauja pateikti jokių deklaracijų, susijusių su būsimu euro įvedimu, bei dar kartą akcentuoja, kad joks VMI specialistas nei mokesčių, nei baudų grynaisiais pinigais nepriima, o kurjeriai pas mokesčių mokėtojus surinkti baudų nevažiuoja.

Mokesčius galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose ar „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančios įstaigose. Raginame gyventojus būti budrius ir sulaukus panašių skambučių apie juos pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 arba kreiptis į policijos komisariatus“, – teigia Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.

VMI primena, kad iškilus klausimams dėl mokėtinų mokesčių visą informaciją gyventojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882. Pažymime, kad Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.