LinkedIn vartotojų slaptažodžių nutekinimas patvirtintas oficialiai

Įsilaužimai

Gandai apie tai, jog hakeriai pagrobė virš 6,5 mln. socialinio tinklo LinkedIn vartotojų užšifruotų slaptažodžių, pasirodė teisingi. Apie tai kompanijos oficialiame tinklaraštyje patvirtino jos direktorius Vicente Silveira.

Priminsime, jog gandai apie įsilaužimą į LinkedIn ir jo vartotojų slaptažodžių pagrobimą pasirodė po to, kai viename iš kaimyninės Rusijos hakeriams skirtų resursų buvo patalpintas failas su SHA-1 metodu užšifruotais slaptažodžiais ir atsiradęs prašymas juos iššifruoti. Reikia pažymėti, jog už užšifruoti yra lengva, tačiau atvirkščiai – gana sudėtinga.

Vicente Silveira patvirtino, sukompromituota yra tam tikras dalis vartotojų slaptažodžių (koks tai kiekis, oficialiai nepranešama, tačiau įvairūs šaltiniai mini 6,5 mln. ar net didesnius skaičius). Dabar šie slaptažodžiai jau nebegalioja, o sukompromituotų paskyrų savininkams išsiųstas el. laiškas su instrukcija, kaip slaptažodį pasikeisti.

Jei jūs nesate dar gavęs tokio laiško, reiškia, jog jūs neturi LinkedIn paskyros (laimei ar nelaimei), arba kompanijos specialistai yra įsitikinę, jog su jūsų paskyra yra viskas gerai. Jei jūs gavote tokį laišką, būkite atidūs, kadangi pastebėta, jog jau siuntinėjami laiškai su kenkėjiškomis nuorodomis, kurios neva siųstos iš LinkedIn administracijos.

Kartu ir mes pateiksime LinkedIn nuorodą, kuri pasakoja apie tai, kaip pasirinkti saugų slaptažodį ir kokios yra kitos saugumo priemonės.

faceitlt

 

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.