Kova su reklaminėmis skrajutėmis

Patarimai Saugumas

Diena iš dienos į pašto dėžutes plūsta šūsniai reklaminių bukletų, skrajučių, skelbimų, įvairiausių pasiūlymų. Mėnesį laiko trukęs eksperimentas atvėrė akis ir įrodė, jog bergždžiai švaistomi gamtiniai ištekliai. O tokia reklama seniai neefektyvi, nes vartotojas dažniausiai reklamines skrajutes net neperskaitęs išmeta.

Eksperimentas

Eksperimentas prasidėjo nuo idėjos, taigi visą mėnesį kasdien aš sąžiningai svėriau reklamines skrajutes, o gautus rezultatus užsirašinėjau pildydama lenteles. Per savaitę mano pašto dėžutėje susikaupė beveik kilogramas (jeigu norite tikslaus skaičiaus tai yra 925 g) reklaminių bukletų, skrajučių, lankstinukų, siūlančių įvairias paslaugas ar pramogas.

Kovo mėnesio pabaigoje aš jau turėjau daugiau nei keturis kilogramus reklamos (4253 g). Taigi metų pabaigoje skrajučių ir reklaminių lankstinukų turėtų susikaupti daugiau nei 50 kilogramų. Remiantis statistikos departamento duomenimis sostinėje gyvena 523 050 gyventojai. Taigi per metus sostinėje susikaupia 26 152,5 tonos popieriaus atliekų, kurias sudaro reklamai skirti lankstinukai, bukletai.

Ekperimentuodama mėnesį pastebėjau, jog aktyviausiai reklamuojasi didieji prekybos centrai įsikūrę greta mano namų, taip pat jiems nenusileidžia ir vaistinių tinklai. Daugiausiai reklamų į mano pašto dėžutę atskriedavo šeštadieniais arba naujo mėnesio pradžioje – tada juk visi turi ką pasiūlyti: pradedant vaistais, statybinėmis medžiagomis ir baigiant paslaugomis.

Sprendimas

Iš tiesų tai kovoti su Jūsų pašto dėžutes užplūstančiomis reklamomis įmanoma. Ant pašto dėžutės Jūs galite priklijuoti lipduką, jog reklamos gauti nepageidaujate. Tik ar tai veiksminga? Tai priklauso nuo skrajučių platintojų sąžiningumo, taip pat Jūsų kaimynų geros valios, nes jie kartais nereikalingas skrajutes iš savo pašto dėžutes įmeta į jūsiškę. Kita vertus, jeigu prenumeruojate spaudos leidinius reklamos išvengti ko gero nepavyks, nes kartais reklamos platintojai reklaminius bukletus įsigudrina įpakuoti kartu su Jūsų mylimu spaudos leidiniu.

Bauda

Jeigu ant Jūsų pašto dėžutės yra lipdukas, skelbiantis jog reklamos gauti Jūs nepageidaujate, tuomet Jus gina įstatymas. Lietuvos pašto įstatymo 10 straipsnio 9 dalyje skelbiama: „Jeigu gavėjas nepageidauja gauti reklamos, jis, siekdamas aiškiai išreikšti šį nesutikimą, ant gaunamųjų laiškų dėžutės nurodo, kad reklamos gauti nepageidauja“. Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 13 straipsnio 2 dalyje nurodoma: „Draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas“.

Nepaisantiems įstatymų gresia bauda nuo vieno tūkstančio iki trisdešimties tūkstančių litų.

Atliekos

Jeigu esate sąmoningas vartotojas, sukauptas popieriaus atliekas norėsite atitinkamai tvarkyti, nes patekusios į sąvartyną jos nesuyra net dvejus metus. Taigi yra keletas pasirinkimų. Pats paprasčiausias popieriaus atliekas mesti į mėlynos spalvos konteinerį, skirtą popieriui. Šįsyk aš pasirinkau kitą variantą – sukauptą makūlatūrą pridaviau eko taške, (kilogramo kaina 10 ct.).

Po mėnesį trukusio eksperimento mano kišenėje atsirado papildomi 42 centai.O ant pašto dėžutės užklijavau lipduką, jog reklamos gauti nepageidauju.

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *