123rf nuotr. / Programišius

Kibernetinėmis atakomis bandyta sutrikdyti Lietuvos banko paslaugų teikimą internetu

Atakos

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį apie 1 valandą nakties prieš Lietuvos banko informacines sistemas pradėta kibernetinė ataka, kuria siekiama sutrikdyti interneto svetainės ir kitų internetu teikiamų paslaugų darbą.

Lietuvos banko informacinių technologijų specialistai ataką sėkmingai atrėmė ir atkūrė Lietuvos banko interneto paslaugų pasiekiamumą iš Lietuvoje veikiančių serverių.

Interneto svetainė www.lb.lt ir jose esančios duomenų bazės toliau laisvai prieinamos šalies vartotojams. Kol kas Lietuvos banko interneto svetainė sunkiai pasiekiama iš serverių, esančių už Lietuvos ribų. Su interneto ryšio tiekėjais intensyviai dirbama siekiant atkurti svetainės pasiekiamumą, praneša Lietuvos bankas.

Lietuvos banko interneto sistemas bandoma atakuoti iš Rusijos, Ukrainos, Kinijos, Šveicarijos, JAV, Kanados ir kitų valstybių.

Ataka neturėjo įtakos Lietuvos banko eksploatuojamoms tarpbankinėms mokėjimų sistemoms, paskolų rizikos duomenų bazei, banko vidaus informacinei sistemai, ryšiui su kitais Europos centriniais bankais.

Prieš banką pradėta kibernetinė ataka priskirtina vadinamajam DDoS (angl. Distributed denial-of-service) tipui. Šių atakų esmė – pasinaudojus kompiuterių tinklu didžiuliu duomenų srautu apkrauti atakuojamos organizacijos informacines sistemas, interneto ryšio kanalus ir taip trukdyti paslaugomis naudotis tikriesiems vartotojams.

Atakoms besitęsiant, sutrikimų, bandant prisijungti prie Lietuvos banko interneto svetainės, dar gali pasitaikyti artimiausiomis dienomis.

Apie internetines atakas informuotas Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *