„Kaspersky“ žada, kad naujas produktas neleis slapčia jūsų stebėti per kompiuterio kamerą

Įsilaužimai Privatumas Saugumas

„Kaspersky Lab“ išleido naują vartotojų apsaugai skirto produkto versiją „Kaspersky Internet Security – multi-device 2015“. Pasak bendrovės atstovų, atnaujintas produktas veiks našiau, jame bus ir naujų funkcijų, leisiančių užtikrinti konfidencialumą.

Kaip parodė 2014 m. „Kaspersky Lab“ kartu su bendrove „B2B International“ atliktas tyrimas, elektroniniai įrenginiai – ne tik įrenginiai prisijungti prie interneto. Naudotojai jiems patiki asmeninį gyvenimą, vertingą informaciją, netgi pinigus. Remiantis apklausos duomenimis, 61 proc. Europos naudotojų įrenginiuose saugo ypač konfidencialią informaciją ir baiminasi, kad ją gali pamatyti tie, kam ji neskirta. Dar 64 proc. bijo slapto sekimo per internetinę kamerą. O 48 proc. reguliariai atlieka finansines operacijas internetu, įvesdami konfidencialius bankinius duomenis įvairiuose tinklalapiuose. Tokia veiksmų, informacijos ir įrenginių įvairovė, be abejo, reikalauja užtikrintos apsaugos.

Nauja viešųjų Wi-Fi tinklų saugumo patikrinimo funkcija įvertina vienos ar kitos prieigos vietos patikimumą ir apsaugą bei perspėja naudotoją, jei buvo aptiktas potencialus pavojus.

Kaspersky“ teigimu, apsisaugoti nuo šių grėsmių padės naujovės. „Saugūs mokėjimai“, skirtas atlikti finansinius sandorius tinkle, turėtų apsaugoti nuo nesankcionuotos prieigos ne tik naršykles bei kompiuterio ekraną, bet ir apsikeitimo duomenimis buferį. O tai reiškia, kad apgavikai neturi šansų perimti vertingą informaciją, kai mokėjimo paslaugos tiekėjui perduodami naudotojo duomenys.

Dar viena nauja „Kaspersky Internet Security – multi-device 2015“ funkcija – internetinės kameros apsauga. Ne paslaptis, kad vienas iš populiarių kibernetinio šnipinėjimo būdų yra prisijungimas prie internetinės kameros ir jos transliuojamo vaizdo perėmimas. Kad vertinga informacija, pavyzdžiui, kreditinių kortelių duomenys, banko sąskaitos detalės, taip pat kameros apimties zonoje atliekami veiksmai, nepatektų į apgavikų rankas, „Kaspersky Lab“ į naują „Kaspersky Internet Security – multi-device 2015“ produkto versiją įtraukė specialią apsaugos funkciją nuo nesankcionuoto prisijungimo prie internetinės kameros. Naujoji technologija seka bet kokius priedus, bandančius prisijungti prie internetinės kameros, perspėja naudotoją apie šiuos bandymus ir, reikalui esant, blokuoja prieigą prie kameros.

Į vertingus naudotojo duomenis nusitaikiusios ir programos šifruotojos. Jos ne tik paverčia failus neskaitomais, bet neretai ir reikalauja išpirkos už prieigos prie informacijos atkūrimą. Šios problemos negalima išspręsti pašalinant kenkėjišką programą, tačiau pasitelkus „Kaspersky Internet Security – multi-device 2015“ galima atnaujinti duomenis. Pagerinta aktyvumo stebėjimo funkcija analizuoja visus operacinėje sistemoje vykstančius procesus ir automatiniame režime kuria rezervines failų, turėjusių kontaktą su įtartina programa, kopijas. Jei informacija vis dėlto pasikeitė dėl kenkėjiškų programų, produktas automatiškai atnaujina rezervinę failo kopiją.

Dar vienas apgavikų mėgstamas metodas – duomenų perėmimas per neapsaugotą jungtį per Wi-Fi. Dabar „Kaspersky Internet Security – multi-device 2015“ gerokai pasunkins kenkėjų dalią. Nauja viešųjų Wi-Fi tinklų saugumo patikrinimo funkcija įvertina vienos ar kitos prieigos vietos patikimumą ir apsaugą bei perspėja naudotoją, jei buvo aptiktas potencialus pavojus. Be to, sprendimas teikia naudotojams patarimus ir rekomendacijas dėl saugios prieigos Wi-Fi tinkle nuosavame name. Atnaujintas sprendimas taip pat atlieka internetinio srauto per Wi-Fi, 3G ir 4G tinklus kontrolę ir padeda optimizuoti išlaidas už mobilųjį internetą.

Funkcija „Tėvų kontrolė“ palaiko saugią paiešką socialiniuose tinkluose – vaikas galės pamatyti tik tuos vaizdo įrašus, kurie jam tinka pagal amžiaus apribojimus.

Programos atnaujinimai bus atliekami automatiškai.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.