AFP/„Scanpix“ nuotr. / Išmanusis telefonas

Kaip atsikratyti reklaminių SMS žinučių?

Patarimai Saugumas

Vidutinis vartotojas per mėnesį sulaukia bent trijų SMS žinučių, kuriose reklamuojamos įvairios prekės ar akcijos, skaičiuoja telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“. Pastebima, kad vartotojai ne visada žino, kaip atsisakyti juos erzinančių reklaminių pranešimų. Greičiausias būdas – kreiptis į besireklamuojančias įmones tiesiogiai ir paprašyti pašalinti numerį iš jų duomenų bazių.

„Vartotojai dažnai kreipiasi į mus prašydami sustabdyti reklaminių žinučių siuntimą, tačiau jas siunčia ne „Bitė“. Įmonės, kurios šiuo būdu nori privilioti daugiau klientų, kreipiasi į bendroves, kurios tokias žinutes ir platina. Paprastai, numerius joms savanoriškai suteikia patys vartotojai“, – sako „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas.

Jo teigimu, bendrovės žmonių kontaktus dažniausiai gauna siūlydamos nuolaidų korteles ar organizuodamos konkursus ar žaidimus, kurių dalyviai turi pateikti savo duomenis. „Norėdami juose dalyvauti, vartotojai dažnai sutinka ir su tuo, kad jų numeris gali būti perduotas partneriams. Pavyzdžiui, leidžia siųsti informaciją apie nuolaidų kortelės privalumus, o SMS žinutes platina kiekviena parduotuvė atskirai“, – teigia „Bitės“ vadovas.

Pakliuvusiems į tokią situaciją „Bitė“ pataria kreiptis tiesiai į SMS žinutes siunčiančią įmonę. Tačiau tai gali būti ne taip lengva. Kaip greitai pavyks atsisakyti reklaminių žinučių, priklauso nuo bendrovių geranoriškumo – ne visos įmonės aiškiai nurodo, kaip tai padaryti.

„Gerbiame savo klientų teisę į privatumą ir žinome, kaip tokios žinutės juos erzina, todėl niekam neatskleidžiame jų kontaktinių duomenų“, – tvirtina Ch.Robbinsas.

„Bitės“ vadovo teigimu, bendrovės klientų aptarnavimo centro darbuotojai kone kasdien sulaukia vartotojų prašymų sustabdyti kitų bendrovių siunčiamas reklamines žinutes.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *