Ką naujo siūlo „Android“ 4.4 „KitKat“ saugumo srityje?

Android Operacinės sistemos Saugumas

Kartu su išmaniuoju telefonu „Google Nexus 5“ debiutavo ir nauja „Android“ operacinės sistemos versija 4.4 „KitKat“. Pastaroji pasiūlė ne tik naują funkcionalumą ir galimybes, bet ir sustiprintą saugumo sistemą. Ką gi naujo rasime populiariausioje pasaulyje mobilioje platformoje?

Pagrindiniai pokyčiai susiję su skaitmeninių sertifikatų apsauga. Dabar „Android“ įspės vartotoją, jei į mobilų įrenginį įdiegiamas „Certificate Authority“ (CA). Tai leidžia efektyviau sekti „Man-in-the-Middle“ tipo atakas vietinių tinklų viduje.

Kartu šia naujove funkcija „Google Certificate Pinning“ apsunkina duomenų srauto perėmimo galimybę, kuris siunčiamas/gaunamas tarp „Google“ tarnybų. Kartu sekama, kad tik patikrinti SSL sertifikatai iš „baltojo“ sąrašo būtų naudojami, jungiantis prie atitinkamo „Google“ domeno.

„Android“ 4.4 „KitKat“ sustiprinta papildomais barjerais, kurie apsunkina administratoriaus (root) teisių gavimą mobiliuose įrenginiuose.

Prieigos kontrolės sistema „SELinux“ 4.4 „KitKat“ dirba priverstiniu režimu, o ne rekomenduojamu, kaip būdavo anksčiau. Tai padeda geriau apsisaugoti nuo kenkėjiškų programų, kurių užduotis yra suteikti „root“ teises.

Operacinės sistemoje „Android“ 4.4 taip pat įdiegtos ir kitos funkcijos, tačiau specialistų teigimu, jos iš esmės situacijos nekeičia. Viso to priežastis – didžiausiu grėsmių šaltiniu yra padirbtos aplikacijos, kurios atsisiunčiamos iš nepatikimų puslapių, ir nauji apsaugos instrumentai nuo to negelbsti.

Tokiu būdu, bene didžiausia „Android“ 4.4 „KitKat“ naujove galima laikyti sunaudojamų resursų sumažinimą. Platforma gali veikti su įrenginiais, turinčiais 512 MB operatyvios atminties. Galingiems įrenginiams tai reiškia daug spartesnį duomenų apdorojimą bei ilgesnį baterijos darbo laiką.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.