AFP/„Scanpix“ nuotr. / Išmanusis telefonas

Išmaniųjų telefonų savininkai įspėjami apie plintantį viruso „Privet tut fotki“ brolį

Virusai

Nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja išmaniųjų telefonų naudotojus apie šiomis dienomis vėl aktyviai plintantį virusą.

„Jeigu gavote SMS žinutę su tokiu arba panašiu tekstu: „Privet pomnish eti fotki“ ir nuorodą http://********/5wr (pakeista), CERT-LT rekomenduoja neaktyvinti tokio tipo žinutėse esančių nuorodų, nes rizikuojate savo mobilųjį įrenginį apkrėsti virusu. Paspaudus įrenginyje nuorodą, išmaniajame telefone gali būti įdiegiama kenkėjiška programa – kompiuterinis kirminas“, – rašoma CERT-LT pranešime.

Įspėjimą apie plintantį naują virusą trečiadienį SMS žinutėmis gavo ir „Omnitel“ klientai. Manoma, kad šis virusas yra anksčiau plitusio kenkėjo „Privet tut fotki“ atmaina.

Specialistų teigimu, skelbiama sutrumpinta nuoroda yra dinamiška, todėl naudojant skirtingus įrenginius pateikiamas kitoks turinys. Paspaudus ją išmaniajame telefone įrenginys gali būti užkrėstas virusu, o bandant ją pasiekti kompiuteriu vartotojai nukreipiami į vieną Rusijos failų dalinimosi svetainę, kurioje siūloma atsisiųsti failą – archyvą, kurio turinys neaiškus (gali būti, kad jame taip pat paslėptas virusas). Maža to, norint šį dokumentą atsisiųsti vartotojų prašoma susimokėti maždaug 10 Lt.

Išmaniųjų telefonų savininkams rekomenduoja nediegti programų ar atnaujinimų iš nepatikimų šaltinių, diegti tik gamintojo atnaujinimus. Jei įtariate, kad virusas buvo suaktyvintas, telefone su „Android“ operacine sistema atlikite jums reikalingų duomenų (adresų knyga, žinutės ir t.t.) atsargines kopijas ir atstatykite gamyklinius parametrus.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *