Įslaptinti NATO dokumentai, parduoti tamsiajame interneto svetainėje po to, kai jie buvo pavogti iš Portugalijos

Atakos Duomenų nutekinimas

Grėsmės veikėjai teigė pavogę įslaptintus NATO dokumentus iš Portugalijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo agentūros (EMGFA).

Sužinojusi, kad įslaptinti NATO dokumentai, priklausantys Portugalijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo agentūrai (EMGFA), buvo pasiūlyti parduoti tamsiajame voratinklyje, Portugalijos agentūra išsiaiškino, kad ji patyrė kibernetinę ataką.

Armed Forces General Staff (portugališkai: Estado-Maior-General das Forças Armadas) arba EMGFA yra aukščiausias Portugalijos karinis organas. Ji atsakinga už Portugalijos ginkluotųjų pajėgų planavimą, vadovavimą joms ir jų kontrolę.

„Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas (EMGFA), kuriam vadovavo štabo viršininkas admirolas Silva Ribeiro, t „užsitęsusios ir precedento neturinčios kibernetinės atakos”, dėl kurios buvo išfiltruoti įslaptinti NATO dokumentai, taikinys.” pranešė naujienų kanalas Diario de Noticias,

Naujienų agentūros šaltiniai šį saugumo pažeidimą laikė itin rimtu, šimtai slaptų ir konfidencialių dokumentų , kuriuos NATO siunčia Portugalijai , yra parduodami tamsiajame voratinklyje.

„Tai buvo kibernetinė ataka, užsitęsusi laiku ir neaptinkama – per robotus, užprogramuotus aptikti tokio tipo dokumentus, kurie vėliau buvo pašalinti keliais etapais”, – aiškino vienas iš šių šaltinių.

Grėsmės veikėjai paskelbė pavogtų dokumentų pavyzdžius kaip įsilaužimo įrodymą.

Dokumentus pastebėjo JAV informacijos tarnybos, kurios nedelsdamos perspėjo JAV ambasadą Lisabonoje, kuri perspėjo Portugalijos valdžios institucijas.

„NATO pareikalaus paaiškinimų ir garantijų iš Portugalijos vyriausybės, o kitą savaitę António Costos vardu jie turėtų vykti į NATO būstinę Briuselyje aukšto lygio susitikimui NATO saugumo biure, skaitmenizacijos ir administracinės modernizacijos valstybės sekretoriumi Mário Campolargo, kuris prižiūri GNS, ir šio biuro generalinis direktorius, viceadmirolas Gameiro Marquesas , kuris yra atsakingas už mūsų šaliai siunčiamos įslaptintos informacijos saugumą”, – tęsia svetainė.

Nacionalinio saugumo tarnyba (GNS) ir Portugalijos nacionalinis kibernetinio saugumo centras pradėjo incidento tyrimą, kad nustatytų duomenų pažeidimo mastą.

Remiantis pirminiu tyrimu, dokumentai buvo išfiltruoti iš EMGFA, slaptosios kariuomenės (CISMIL) ir Nacionalinio gynybos išteklių generalinio direktorato sistemų.

Tyrėjai išsiaiškino, kad buvo pažeistos įslaptintų dokumentų perdavimo saugumo taisyklės, o grėsmės veikėjai galėjo naudotis Integruota karinių ryšių sistema (SICOM) ir gauti bei persiųsti įslaptintus dokumentus.

keitimasis informacija tarp sąjungininkų informacijos saugumo srityje yra nuolatinis dvišaliu ir daugiašaliu lygmenimis. Kai kyla įtarimų dėl informacinių sistemų tinklų kibernetinio saugumo, situacija yra išsamiai analizuojama ir įgyvendinamos visos procedūros, kuriomis siekiama didinti informuotumą apie kibernetinį saugumą ir teisingai tvarkyti informaciją, siekiant kovoti su naujų rūšių grėsmėmis. drausminė ir (arba) baudžiamoji teisė automatiškai nustato atitinkamų procedūrų priėmimą.” – sakė Portugalijos ministro pirmininko António Costa atstovas spaudai.

Facebook Comments