Iš etinių paskatų į Facebook įsilaužęs britas kalės 8 mėnesius

Facebook Įsilaužimai Socialiniai tinklai

Vaikinas iš Didžiosios Britanijos aštuonis mėnesius turės praleisti kalėjime už tai, kad nulaužė „Facebook“ svetainės apsaugos sistemas. Nors jis tvirtino, kad tesiekė įrodyti, kad apie dešimtis milijonų žmonių asmeninę informaciją sukaupęs socialinis tinklas nėra pakankamai apsaugotas, tokie jo „etiniai“ motyvai teisėjo neįtikino.

Glennas Manghamas, kuriam šiuo metu yra 26 metai, „Facebook“ apsaugą pralaužę naudodamasis jo miegamajame buvusiu kompiuteriu parėjusių metų balandžio-gegužės mėnesiais. Tam, kad būtų išaiškintas brito padarytas nusikaltimas, „Facebook“ turėjo išleisti daugiau nei 200 tūkst. dolerių. Galiausiai birželio mėnesį į Glenno Manghamo duris pasibeldė FTB.

Kaltinamasis teisme teigė, kad tesiekė atrasti socialinio tinklo silpnąsias vietas ir pranešti apie tai sistemų administratoriui. Pasak jo, tą patį anksčiau jis yra daręs su paieškos sistema „Yahoo“, tačiau teismui tokie argumentai nepasirodė įtikinantys.

Jo veiksmai įvertinti, kaip rizikingi ir kėlę grėsmę visam „Facebook“. Glennas Manghamas, įsilaužęs į „Facebook“ pavogė, jo teigimu, nevertingos informacijos, kurią jis įsirašę į išorinį kompiuterio diską.

Teisme jis pasakojo, kad apėjęs „Facebook“ apsaugos sistemas įsilaužę į vieno iš darbuotojų profilį ir pasisavino tam tikros laisvai neprieinamos informacijos. Tačiau etiškasis hackeris suklydo mėgindamas naikinti savo išsilaužimo pėdsakus ir jo darbeliai buyvo aptikti per rutininė saugumo patikrinimą.

Kaltinamojo advokatas Tony Ventham teigė, kad G. Manghamas nemėgino pavogtos informacijos parduoti ar kitaip ja pasinaudoti, o savo įsilaužimą suvokė kaip iššūkį sau.

Nepaisant to, teismas nusprendė, kad kaltinamasis nesusisiekė su „Facebook“ ir nepranešė apie savo padarytą įsilaužimą, todėl jo veiksmai turi būti vertinami kaip nusikaltimas. Negana to jo veiksmai „Facebook“ galėjo padaryti neatitaisomą žalą.

Vis dėlto įvertinus gerą kaltinamojo elgesį iki šiol jam skirta švelnesnė bausmė.

Šis teismo sprendimas reiškia, kad ateityje visi etiškieji įsibrovėliai privalės pernešti apie savo veiksmus. Priešingu atveju jiems taip pa gali tekti pasėdėti kalėjime.

alfa.lt_logo-125x78

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *