„iOS 9“ saugumo spraga leidžia paėmus telefoną pamatyti nuotraukas ir kontaktus

iOS Operacinės sistemos Saugumas

Naujoje „Apple“ operacinėje sistemoje yra saugumo spraga, kuri bet kam paėmusiam jūsų telefoną leis nesunkiai pasiekti nuotraukas ir adresatus. Tiesa, kad būtų apsisaugota nuo potencialių kenkėjų nereikia laukti atnaujinimo – tą galima padaryti pakeitus nustatymus.

Saugumo spragą pademonstravo „Youtube“ vartotojas, o BGR ir kitų užsienio tinklalapių žurnalistai teigia sėkmingai atkartoję bandymo rezultatus su skirtingais „iPhone“ telefonais.

Saugumo spraga leidžia pasiekti privačius vartotojo duomenis panaudojant „Siri“.

Kad spraga būtų išnaudota į bet kurį „iOS 9“ telefoną PIN kodą reikia neteisingai suvesti 4 kartus. Penktą kartą reikia įvesti tik tris skaičius ( po penkių neteisingų mėginimų „iOS“ klaviatūra užblokuojama minutei) ir palaikyti pagrindinį („Home“) mygtuką, kad būtų įjungta „Siri“ kai skaičius vedamas ketvirtą kartą.

Saugumo spraga leidžia pasiekti privačius įrenginio duomenis, taip pat ir kontaktus. Viso šio proceso metu telefonas būna užrakintas.

Gera žinia ta, kad nuo šios saugumo spragos galite nesunkiai apsisaugoti: tereikia nueiti į nustatymus ir išjungti „Siri“, kol jūsų telefonas bus užrakintas.

Nustatymus pasieksite „Settings“ aplikacijoję atidarę „Touch ID & Passcode“ meniu. Tuomet pasirinkite „Allow access when locked“ ir „Off“.

„Siri“ pagal numatytuosius nustatymuose įjungta visuose telefonuose taigi pažeidžiamų vartotojų yra dauguma.

„Apple“ pranešė, kad pusėje jos įrenginių jau įdiegta „iOS 9“.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *