„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žmogus dirba su kompiuteriu

Į programišių rankas pateko informacija, kas su kuo miega JAV valdžioje

Įsilaužimai Saugumas

Neištikimybė. Seksualinis fetišizmas. Priklausomybė nuo narkotikų. Nepakeliamos skolos. Šios ir kitos paslaptys pateko į rankas programišiams, kurie sugebėjo įsilaužti į JAV vyriausybines IT sistemas, rašo thedailybeast.com.

Vienas aukštas JAV pareigūnas patvirtino, kad užsienio programišiai sugebėjo prieiti prie intymios asmeninės informacijos apie nenustatytą kiekį JAV valdžios aparato darbuotojų. Tikėtina, kad programišiams į rankas pateko informacija apie valdininkų lytinius partnerius, apie jų priklausomybę nuo narkotikų, alkoholio ir lošimų, skolas, potraukius, sunkumus santuokoje ir nusikalstamą veiklą.

Visos šios asmeninio gyvenimo detalės (manoma, kad priėjimą prie jos gavo žmonės iš Kinijos) buvo įrašomos į vadinamąją „teisminę informaciją“, kurią JAV tyrėjai surenka apie valstybės darbuotojus ir rangovus, bandančius gauti leidimus dirbti su tam tikra informacija ar patekti į tam tikras vietas. O tokios informacijos nutekėjimas į užsienį reiškia, kad įsilaužimas į JAV Personalo valdymo biuro sistemas yra kur kas reikšmingesnis ir galimai žalingesnis, nei manyta iki šiol.

Trys buvę JAV žvalgybininkai sakė, kad ši asmeninė informacija užsienio žvalgybai leistų aiškiai nustatyti su kokiais žmonėmis reikia susisiekti norint gauti prieigą prie pačių svarbiausių JAV paslapčių.

„Tai yra pats sėkmingiausias kibernetinis išpuolis Jungtinių Valstijų istorijoje“, – vertindamas pavogtos informacijos kiekį ir vertę sakė kompiuterių saugumo ekspertas Michaelas Adamsas, daugiau nei du dešimtmečius dirbęs JAV Specialiųjų pajėgų vadavietėje.

Tokią informaciją, leidžiančią užverbuoti galimus šnipus iš užsienio, JAV žvalgyba gali surinkinėti metų metus vienam asmeniui, sakė vienas aukštas JAV pareigūnas. Anot šio tapatybės atskleisti nenorėjusio pareigūno, pavogtoji informacija užsienio žvalgyboms suteiks „neįtikėtinai galingus svertus“ prieš JAV valdžios atstovus – juos šantažuojant galima išgauti slaptos informacijos arba užverbuoti kaip agentus.

delfi-logo

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *