„Google“ padės nedidelėms interneto svetainėms apsiginti nuo internetinių atakų

Atakos Saugumas

„Google“ paskelbė apie naują iniciatyvą „Project Shield“, kuri skirta padėti mažesnėms interneto svetainėms atremti vadinamąsias DDoS (angl. distributed denial of service) atakas.

Tokios atakos užverčia serverius užklausomis ir teisėtiems sistemos naudotojams jų resursai tampa neprieinami arba labai apsunkinamas jų gavimas.

DDoS tipo atakos tapo standartiniu kibernetiniu ginklu, nes jas surengti paprasta ir pigu – užtenka ir nedidelio valdomų kompiuterių tinklo, kurie nuolat siųstų užklausas į atakos taikinį.

Vyriausybės ir didelės korporacijos paprastai investuoja nemažus pinigus į apsaugos sistemas, tačiau mažesnių įmonių ar visuomeninių organizacijų interneto svetainės lieka labai pažeidžiamos.

Naujoji „Google“ paslauga yra nemokama. Interneto milžinė kviečia organizacijas ją išbandyti (daugiau informacijos galite rasti čia).

Šio projekto technologija paremta svetainių duomenų srautų nukreipimu per „Google“ sistemas, naudojančias kelias „Google“ sukurtas vadinamas DDoS sušvelninimo technologijas, viena iš jų – „Page Speed Service“. „Google“ teigimu, atakos atveju šia paslauga besinaudojančios svetainės išliks veikiančios, nes apkrovas valdys ir įtartinas užklausas filtruos jos serveriai.

„Google“ taip pat pranešė pradėjusi dar du susijusius projektus: „Digital Attack Map“ (skaitmeninį atakų žemėlapį, kuris stebės DDoS atakas visame pasaulyje ir rodys jas žemėlapyje) ir „uProxy“ (leis interneto vartotojams dalytis interneto prieiga ir taip užkirsti ar labai apsunkinti sekimo galimybes).

„Google“ teigia, kad visų šių trijų projektų tikslas yra altruistinis, siekiant užtikrinti, kad visi žmonės turėtų vienodas galimybes laisvai naudotis internetu.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wmTvv8ISwPA

Basic CMYK

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.