„Facebook“ plintantis naujas virusas jau užkrėtė mažiausiai 800 tūkst. kompiuterių

Facebook Saugumas Socialiniai tinklai Virusai

Jei „Facebook“ draugas atsiuntė įtartiną vaizdo klipą, neskubėkite jo peržiūrėti, kad ir kaip įdomiai viskas būtų pateikta. Tikėtina, kad tai yra virusas, kuris socialiniame tinkle pastaruoju metu plinta maždaug 40 tūkst. atakų per valandą greičiu.

Vartotojai gauna nuorodą į vaizdo klipą, kuriame neva pavaizduotas pats vartotojas ir jo draugai. Paspaudus nuorodą, vartotojui siūloma įdiegti naršyklės priedą, kad įrašas galėtų būti rodomas korektiškai. Po šios procedūros programišiai gauna prieigą prie visų vartotojo slaptažodžių, prisijungimo duomenų ir t.t.

Tuomet virusas, galėdamas aukos vardu prisijungti prie socialinio tinklo, plinta toliau: nuorodos siunčiamos draugams, pažįstamiems ir t.t.

Saugumo ekspertų teigimu, nuo šio viruso nukentėjo apie 800 tūkst. naršyklės „Google Chrome“ vartotojų. Jis taip pat yra pritaikytas populiariai naršyklei „Mozilla Firefox“. Įdiegus priedą blokuojama prieiga prie naršyklės nustatymų, taigi paprastai kenkėjiško priedo ištrinti nepavyks. Be to, blokuojami ir antivirusinių gamintojų puslapiai.

Leidinys „The New York Times“ praneša, kad „Google“ jau užblokavo naršyklės priedą, o „Facebook“ bando sustabdyti kenkėjiškų nuorodų plitimą.

faceitlt

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *