„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pastarųjų savaičių įvykiai saugumo specialistus privertė gerokai sunerimti – aptiktas sudėtingiausias visų laikų šnipinėjimo virusas „Flame“.

Atrastas dar vienas šnipinėjimo virusas, kuris veikė ir Lietuvoje

Virusai

Rusijos kompiuterinio saugumo kompanija „Kaspersky Lab“ skelbia radusi dar vieną šnipinėjimo virusą, kuris veikė bemaž 40-yje valstybių, tarp jų – ir Lietuvoje.

Kenkėjiška programa pavadinimu „NetTraveler“, specialistų vertinimu, veikė apie dešimtmetį, o jos aktyvumo pikas buvo 2010–2013 metais, praneša „RIA Novosti“. Ja buvo užkrėsta daugiau nei 350 kompiuterinių sistemų visame pasaulyje.

Virusas plito šlamštlaiškiais: atidarius el. laiške prisegtą dokumentą virusas, pasinaudodamas „Microsoft Office“ pažeidžiamumu, užkrėsdavo kompiuterį.

„Pagrindiniai „NetTraveler“ viruso kūrėjų interestai buvo šnipinėjimas kosmoso tyrimų, nanotechnologijų, energijos gamybos, branduolinės energetikos, lazerių, medicinos ir ryšių sektoriuose“, – nurodo „Kaspersky Lab“.

Aktyviausiai virusas plito Mongolijoje ir Rusijoje, taip pat Indijoje, Kazachstane, Kirgizijoje, Kinijoje, Tadžikistane, Pietų Korėjoje, Ispanijoje bei Vokietijoje. Jo pėdsakų buvo aptikta ir Lietuvoje, tiesa, kokias institucijas ir kokiu tikslu mūsų šalyje jis šnipinėjo nėra aišku.

Manoma, kad virusui pavyko nugvelbti daugiau nei 22 gigabaitus informacijos. Virusas vogė kompiuterinių sistemų sąrašus, stebėjo klaviatūros mygtukų paspaudimus, slapčia siuntė įvairius dokumentus (PDF, „Excel“ lenteles, „Word“ dokumentus ir kt.). Taip pat kenkėjiška programa kompiuteriuose palikdavo „atidarytas duris“ informacijos vagystėms.

Primename, kad šįmet sausį skelbta, jog Lietuvoje šnipinėjimo veiklą vykdė ir virusas „Red October“, nukreiptas į koduotų ES ir NATO dokumentų vagystes. Tiesa, Lietuvos institucijų ekspertai tikino šio viruso veiklos neužfiksavę.

„Kaspersky Lab“ iliustr./Šnipinėjimo viruso „NetTraveler“ paplitimas
„Kaspersky Lab“ iliustr./Šnipinėjimo viruso „NetTraveler“ paplitimas

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *