AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojas Turkijoje dėvi „Anonymous“ judėjimo simbolį – Gajaus Fokso kaukę iš filmo „V – tai Vendeta“

„Anonymous“ programišiai jungiasi prie Turkijos protestuotojų ir atakuoja valdžios tinklalapius

Atakos Įsilaužimai

Programišių grupuotė „Anonymous“ nusprendė prisijungti prie Turkijos protestuotojų, reikalaujančių pokyčių valdžioje, ir atakavo valdžios tinklalapius, praneša Mashable.com.

Grupuotė oficialiame savo „Twitter“ profilyje paskelbė šaukinį #OpTurkey ir sukūrė tinklalapį „Operation Turkey“, kuriame viešina išpuolius prieš Turkijos valdžios svetaines.

„Mes pulsime visus interneto ir ryšių išteklius, kurie priklauso Turkijos vyriausybei. Jūs cenzūravote socialinius tinklus ir kitas komunikacijos priemones savo žmonėms, kad nuslėptumėte veiksmus prieš juos. Dabar „Anonymous“ jus išjungs ir jūsų tauta išspirs jus iš valdžios. Tegul prasideda Turkijos vasara!“ – pirmadienį paskelbė grupuotė.

Netrukus pradėtos skelbti pirmosios „kritusios“ svetainės, neatlaikiusios DDoS atakų, tarp jų – Stambulo policijos departamento, valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos, įvairūs valdžios tinklalapiai.

Saugumo ekspertai atakas įvertino kaip vidutinio galingumo, o dauguma tinklalapių netrukus atrėmė puolimą.

Protestų banga Turkijoje prasidėjo, kai policija ėmėsi griežtų veiksmų prieš demonstrantus per esą taikų protestą Stambule, kurio metu buvo reiškiamas nepasitenkinimas dėl planų užstatyti Gezio parką – vieną iš nedaugelio šio miesto žaliųjų erdvių, esančią šalia centrinės Taksimo aikštės, skelbia BNS. Tas incidentas išprovokavo didesnio masto protestus prieš vyriausybę Stambule, Ankaroje ir dešimtyse kitų miestų.

15minMAZAS

Facebook Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *